Europoslanec Ouzký debatoval se studenty o lobbingu a práci v Evropském parlamentu

Brno, 15. květen 2010 - V pondělí 10. května v 14:00 dostali v budově Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity studenti brněnských vysokých škol šanci zúčastnit se diskuze s českým europoslancem Miroslavem Ouzkým. Tématem diskuze byla „Nová frakce v Evropském parlamentu a zkušenosti z práce ve výboru Evropského parlamentu“. Akci uspořádala obecně prospěšná společnost EUTIS.

Hlavním hostem diskuse se stal europoslanec Miroslav Ouzký, kterého doplnil specialista na problematiku euroskepticismu a politického systému Evropské unie, odborný asistent Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Masarykovy univerzity Petr Kaniok. Diskuse trvala celkem dvě hodiny a zúčastnili se jí posluchači nejen z řad studentů univerzity. Akci moderoval ředitel společnosti EUTIS Reda Ifrah.

Hosté odpovídali na otázky studentů týkajících se především vzniku nové konzervativní frakce v Evropském parlamentu, kterou česká ODS vytvořila společně s britskou Konzervativní stranou a polským Právem a spravedlnost a vztahů uvnitř této frakce. Dostalo se však také na problematiku ovlivnitelnosti úředníků lobbingem nebo třeba i evropskou legislativu zakazující používání klasických žárovek.

Diskusi uspořádala obecně prospěšná společnost EUTIS za podpory Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Mezinárodního politologického ústavu a Studentské sekce Mezinárodního politologického ústavu.

Obecně prospěšná společnost EUTIS působí v rámci celé České republiky a zaměřuje se na pořádání odborných konferencí, seminářů, vzdělávacích cest s Evropskou tematikou a především na pořádání modelového zasedání Rady Evropské unie a Evropské rady - "Rozhoduj o Evropě". Bližší informace o společnosti naleznete na adrese www.eutis.cz.

Kontakt:
Tomáš Vytásek, projektový manažer
tel: +420 728 287 951
e-mail: tomas.vytasek@eutis.cz

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash.