Ostrava diskutovala o Evropě

Ostrava, 27. dubna 2011 - Na půdě Ekonomické fakulty VŠB-TU se uskutečnilo dne 27. dubna 2011 setkání europoslanců Ing. Jana Březiny (EPP), PhDr. Miloslava Randsdorfa, CSc. (GUE/NGL) a Ing. Evžena Tošenovského (ECR) s místními studenty v rámci projektu Diskutuj o Evropě. Tématem konference byla "Evropská unie na cestě z globální hospodářské krize – východiska a přístupy k řešení". Panelu diskutujících se také účastnil také student, Martin Hodula, který předem zaslal nejlepší příspěvek a dostal tak právo usednou vedle zástupců Evropského parlamentu.

Setkání se zúčastnilo velké množství studentů, kteří se svými dotazy nebály zasáhnout i nepříjemná místa evropské integrace. V průběhu debaty například zaznělo z úst Jana Březiny, že největším problémem Unie je její konkurence schopnost, Miloslav Randsdorf pak viděl velký potenciálů v lidských zdrojích, které EU zatím dostatečně nevyužívá. Evžen Tošenovský viděl budoucnost Evropy v investování do vědeckotechnického potenciálu, naopak Martin Hodula spíše v hlubší integraci.

Projekt Diskutuj o Evropě je složen ze sérií setkání studentů s europoslanci nad konkrétními tématy. Tyto diskuze budou probíhat v průběhu celého letošního roku napříč Českou republikou. Organizátorem projektu je Evropský parlament – Informační kancelář v Praze.

Zpravodajství z konference přinesla i Česká televize v Událostech z regionu – záznam naleznete zde.


Kontakt:
Mgr. Roman Badík
tel: +420 777 149 787
e-mail: roman.badik@eutis.czSimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash.