Pátý ročník projektu "Rozhoduj o Evropě" letos dostal mezinárodní rozměr

Olomouc, 1. června 2011: Prvním červnovým dnem začínají náročné přípravy již pátého ročníku projektu "Rozhoduj o Evropě: S regiony o Evropě". Projekt získal díky partnerství s Centrem pro európsku politiku také mezinárodní rozměr. Stěžejní etapa programu, série celkem jednadvaceti interaktivních seminářů, je plánována na září a říjen roku 2011 a bude završena simulovaným jednáním Rady EU v Olomouci.

Vzdělávací projekt "Rozhoduj o Evropě: S regiony o Evropě" má za cíl zvýšit povědomí o Evropské unii a rozhodovacích procesech institucí EU. Díky jednadvaceti interaktivním seminářům realizovaných v každé kraji České a Slovenské republiky bude umožněno studentům středních škol nahlédnout pod pokličku Evropské unie. Projekt vyvrcholí čtyřdenním závěrečným zasedáním – simulací Rady EU, která se uskuteční v Olomouci ve dnech 10. – 13. listopadu. Hlavním smyslem simulace je získání nových informací, ale díky netradiční metodě vzdělávání také osobnostní rozvoj, zlepšení prezentačních a vyjednávacích schopností účastníků, jimiž jsou taktéž středoškolští studenti.

Projekt byl podpořen programem Mládež v akci a Nadací Konrad Adenauer Stiftung. Projekt je realizován pod záštitou primátora statutárního města Olomouce Martina Novotného.

Kontakt:
Radim Kašpar
Marketingový manažer projektu
Tel.: +420 732 559 502
Email: radim.kaspar@eutis.cz