V Olomouci se konal již třetí ročník Středoškolské politologické konference

Olomouc, 25. listopadu 2011 - Obecně prospěšná společnost EUTIS uspořádala dne 25. listopadu 2011 ve spolupráci s Konrad Adenauer Stiftung, EUROPE DIRECT Olomouc, Eurocentrem Olomouc a Katedrou politologie a evropských studií již třetí ročník Středoškolské politologické konference. Na konferenci přednesli vybraní studenti středních škol z celé ČR své příspěvky na téma "Přímá volba prezidenta v ČR" a "Krize eurozóny a její dopady na Českou republiku."

Hlavním cílem tohoto druhu konference je vytvořit platformu pro středoškolské studenty k prezentaci svých myšlenek a úvah nad důležitými tématy souvisejícími s budoucností ČR a EU. Snahou EUTIS, o.p.s. je také dále motivovat aktivní středoškolské studenty k dalšímu studiu politologie či evropských studií. Z tohoto důvodu je strategickým partnerem konference Katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, která pro potřeby konference dodala odborné garanty na zvolená témata. Tomáš Lebeda, vedoucí katedry, navíc nad celou akcí převzal svou záštitu.

Po zveřejnění "call for papers" začali studenti středních škol z celé ČR posílat své abstrakty, z nichž odborná komise projektu vybrala celkem osm budoucích příspěvků na konferenci. Autoři těchto příspěvků získali unikátní příležitost prezentovat své příspěvky nejen před svými vrstevníky, ale také před odborným auditoriem Katedry politologie a evropských studií FF UP. Konference se zúčastnilo více než šedesát přihlížejících, kteří s panelisty po celou dobu trvání konference během vymezených úseků čile diskutovali. Závěrem byli vybráni za každý panel nejúspěšnější řečníci, kteří byli odměněni hodnotnými cenami, které věnovali partneři akce. Vítězi třetího ročníku se stali Filip Dembický za panel "Přímá volba prezidenta v ČR" a Petra Sobková za panel "Krize eurozóny a její dopady na ČR".

EUTIS, o.p.s. je nevládní nezisková organizace založená v roce 2005, která působí v rámci celé České republiky s cíle prohloubit znalosti o fungování Evropské unie. Společnost se zaměřuje na pořádání odborných konferencí, seminářů, vzdělávacích cest a modelového zasedání institucí EU pro středoškolské studenty.

Kontakt:
Roman Badík
Předseda správní rady
Tel.: +420 777 149 787
Email: roman.badik@eutis.czSimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash.