Letní škola tentokrát pro mladé: Bořiči Euromýtů

Je pro nás členství v Evropské unii přínosné, anebo nám jen ztěžuje život? Jak hodnotí členství v EU mladí lidé z jiných evropských zemí? Jsou zákazy žárovek či pomazánkového másla realitou či pouhými mýty? Co očekávají od vstupu do EU dosud nečlenské evropské země?

Brno, 2. 6. 2015 Nabízíme vám účast na mezinárodní letní škole BOŘIČI EUROMÝTŮ na jižní Moravě, na pomezí Česka, Rakouska a Slovenska, za účasti mladých lidí ze čtyř evropských zemí (dvou členských zemí EU a dvou zemí nečlenských)! Letní škola se uskuteční od 19. do 25. července 2015

Česká republika a Slovensko jsou již 11 let členskými zeměmi Evropské unie, ovšem pro velkou část obyvatel je naše členství omezeno na diskusi o zákazu pomazánkového másla a tradičního rumu, o konci zabijaček, zákazu klasických žárovek a výkonných vysavačů, či na nařízení o zakřivení banánů. Tyto a další „euro-mýty“ nejsou pouze naším specifikem, objevují se v každé zemi a objevují se i v souvislosti s rozšiřováním EU. Např. obyvatelé Rakouska se před naším vstupem do EU obávali ztráty pracovních míst a zvýšení kriminality. Potvrdili se jejich obavy, anebo to byly mýty? Zajímá vás, jaká očekávání mají od vstupu do EU mladí Bosňáci a Ukrajinci? Jsou jejich očekávání realistická? A co si vlastně o jejich snaze o vstup do EU myslíme my? Pojďme společně hledat odpovědi na tyto a další otázky!

Čeká vás týden plný zážitků s mladými lidmi z České republiky, Slovenska, Bosny a Hercegoviny a Ukrajiny. Součástí programu je návštěva atraktivních míst jižní Moravy, diskuse nejenom s odborníky a zajímavými lidmi s praktickou zkušeností, workshopy, exkurze na česko-slovensko-rakouské trojmezí a mnoho dalšího.

Hledáme – mladé a aktivní lidi se zájmem o problematiku Evropské unie ve věku 18 až 30 let; ovládající angličtinu na komunikační úrovni.

Pro přihlášení se stačí zaslat motivační dopis v anglickém jazyce (max. na 300 slov) a vyplněnou návratku. Stále se můžete hlásit jako náhradníci. Neváhejte nás kontaktovat na akce@eutis.cz a přihlaste se. Počet míst je omezený!

Za účastnický poplatek 400 Kč budete mít v plné výši hrazené cestovné, ubytování v Brně, stravování a všechny exkurze po celou dobu letní školy.

Michael Murad
michael.murad@eutis.cz