Seminář pro učitele občanské nauky – Evropská unie po Brexitu

Brno, 20. 9. 2016 Ve spolupráci se slovenskými partnery z Centra pre európsku politiku připravujeme již třetí česko-slovenský seminář pro učitele společenských věd ze všech typů středních škol. Seminář se bude konat od úterý 22. listopadu (podvečer) do pátku 25. listopadu 2016 (dopoledne) v Brně. Věnován bude aktuálnímu vývoji v Evropské unii, která prochází v posledních dvou letech nejsložitějším obdobím své existence v souvislosti se zotavováním se z dluhové krize, stejně jako migrační krizí a Brexitem. Součástí programu budou přednášky odborníků v oblasti evropské integrace a efektivních metod, které můžete následně ve Vaší výuce využít. Cílem semináře je představit příklady dobré praxe a přispět tak ke zvýšení kvality vzdělávání o Evropské unii a o aktivním občanství jako takovém. Dalším cílem je pak vytvoření sítě českých a slovenských učitelů základů společenských věd, kteří budou dlouhodoběji spolupracovat a budou si vyměňovat své zkušenosti.

Ze strany organizátorů bude plně hrazeno cestovné, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu Continental, plná penze a návštěva vily Tugendhat, která program akce doplňuje.

Účastníci budou vybírání dle jejich motivace pro účast na semináři v souvislosti s aktuální situací v Evropské unii a vnímáním této situace jejich studenty. Zájemce z České republiky prosíme o vyplnění elektronického přihlašovacího formuláře. Další informace naleznete v pozvánce.

Informace o loňském semináři si můžete přečíst zde.

Těšíme se na viděnou v Brně!

Michael Murad, EUTIS
michael.murad@eutis.cz